top of page

Голова журі 

Підгородська1.jpg

    ПІДГОРОДСЬКА НАДІЯ МИКОЛАЇВНА (Україна) – заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії в галузі музичного мистецтва імені Дезидерія Задора, голова циклової комісії «Академічний спів» Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора.

      Фахову музичну освіту здобула в Ужгородському музичному училищі та Львівській консерваторії імені М.В.Лисенка. Під час навчання в консерваторії працювала артисткою Львівського оперного театру, а після приїзду до Ужгорода продовжила свою творчу діяльність в Ужгородському музично-драматичному театрі, Закарпатській обласній філармонії. Виступала як солістка, так і в складі вокальних ансамблів у супроводі симфонічного оркестру філармонії. З концертними програмами виступала в усіх куточках Закарпаття та України. Було здійснено багато зарубіжних поїздок, це: Чехія, Словаччина, Німеччина, Угорщина, Італія, Франція, Польща, Росія, Білорусь, Естонія, Казахстан. В репертуарі співачки твори світової класики.  Артисткою зроблено ряд записів концертних програм на обласному  телебаченні.

  Виховала цілу плеяду лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Неодноразово нагороджувалася Дипломами та Подяками Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів за підготовку Лауреатів та високу педагогічну майстерність. Виконавський рівень вихованців  досяг значних  результатів і вийшов на передові позиції серед вищих навчальних закладів України та зарубіжжя. Випускники її класу продовжили навчання у престижних Вишах Європи та запрошені на роботу у відомі оперні театри Італії, Англії, Німеччини, Словаччини, Угорщини, Чехії, Молдови, США тощо.

     Як член журі приймає участь у Всеукраїнському конкурсі «Смарагдові витоки», відкритому конкурсі-фестивалі виконавських мистецтв національних меншин України та закордонного українства «Карпатського регіону», Всеукраїнському дитячо-юнацькому конкурсі «Різдвяна зірочка», Міжнародному конкурсі мистецтв «Закарпатський едельвейс», Міжнародному фестивалі-конкурсі «Талановиті діти України».

     За високу професійну та багаторічну роботу нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури  України, Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв «За багаторічну плідну працю в галузі культури», дипломами, подяками Закарпатської обласної державної адміністрації, обласної Ради та управління культури Закарпатської ОДА, міжнародним нагрудним знаком «Віжи – 3000».

Члени журі

Kinch.jpg

   КІНЧ ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ (Україна) – член Національної спілки художників України, член Спілки художників Міжгірщини «Карпатські кольори».

      Закінчив Закарпатську академію мистецтв та є керівником гуртка різьби по дереву КЗ "Центр культури та дозвілля" Чопської міської територіальної громади. Учні гуртка систематично приймають участь в різноманітних Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, де отримують звання лауреатів.

  Є учасником Міжнародних, Всеукраїнських фестивалів та пленерів: Міжнародний пленер-2017 в м.Дудинце (Словаччина), Міжнародний пленер «VillaDorBukovel» - 2018. Прийняв участь на відкритому фестивалі-змаганні «Битва різьбярів», що проходив у В.Бичкові Рахівського р-ну, де отримав грамоту за найскладнішу роботу в «Алеї різьби» (2017 р.), грамоту за І місце у змаганні з різьби по дереву в категорії «Стамески» (2018 р.) та грамоту за звання «Вдалий дебют», «Майстерність» та «Професіоналізм» у змаганні з різьби по дереву в категорії «Різьба пилою» (2019 р.).

     Систематично бере участь у всеукраїнських та обласних виставках. Його запрошують для проведення майстер-класів із різьби по дереву.

    За свою професійну діяльність нагороджений грамотами та подяками Закарпатської обласної ради, Ужгородської та Рахівської районної державної адміністрації, Чопського міського голови, Ужгородського районного центру дитячої творчості, Всеукраїнської громадської організації «Талановиті діти України».

   Про творчу діяльність висвітлюється в пресі та телебаченні. Прізвище занесено до каталогу кращих майстрів народної творчості Закарпаття «Народні скарби».

      Твори осіли у приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном, зокрема Словаччині, Чехії, Угорщині, Росії, Америці, Німеччині.

18766702_713297102212232_217892414114519

      КАЛИНИЧ АРТЕМ АДАЛЬБЕРТОВИЧ (Україна) – заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, викладач циклової комісії «Оркестрові духові та ударні інструменти» Ужгородського музичного коледжу імені Д. Є. Задора, артист естрадно-духового та симфонічного оркестрів Закарпатської обласної філармонії.

      Систематично бере участь у концертній діяльності, яка проводиться в Україні та за кордоном, як соліст та у складі духового оркестру й оркестру народних інструментів музичного коледжу.

      У 2016 р. здобув Гран-прі на Всеукраїнському конкурсі «Закарпатська весна» у м.Мукачево, у складі джазового квінтету викладачів – Володар Гран-прі на ІУ Міжнародному фестивалі-конкурсі оркестрів та інструментальних ансамблів «Яскрава Симфонія Прикарпаття» м.Трускавець (2017). Учасник Міжнародних фестивалів «Музика без кордонів» та «Міжнародного фестивалю органної музики імені Наталії Висіч» м.Ужгород, «Шенгенський полудник» (Словаччина).

      Студенти класу активно беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, де отримують звання лауреатів. Зокрема: Міжнародному мисткцьекому фестивалі-конкурсі «Закарпатський Едельвейс», Міжнародному конкурсі імені Б.Бартока,  Міжнародного конкурсу гри на духових та ударних інструментах імені С.Томича, Міжнародному фестивалі-конкурсі «Талановиті діти України».

     За високу професійну та багаторічну роботу Калинич А.А. нагороджений Почесною грамотою Закарпатської обласної державної адміністрації, грамотами департаменту культури Закарпатської ОДА та управління у справах культури, спорту,  сім'ї та молоді Ужгородської міської ради.

Gleba_edited.jpg

   ГЛЕБА МИКОЛА ІВАНОВИЧ (Англія-Україна) – лауреат ІІ премії Європейського чемпіонату різьби скульптур з дерева (Німеччина), переможець Всеукраїнського фестивалю-змагання «І Битва різьбярів», лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, член районного народного об’єднання художників та народних майстрів «Колорит Боржави», нагороджений медаллю ІІ ступеня рівноапостольного князя Володимира.

     Закінчив Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі та Прикарпатський педагогічний університет ім. В. Стефаника. Учасник районних, обласних та всеукраїнської виставки «Трієнале». Прізвище занесено до каталогу кращих майстрів народної творчості Закарпаття «Народні скарби».

       Скульптурою захопився ще в дитинстві. Перепробував багато матеріалів, але найкраще працювалось з деревом. Улюблені породи – сосна та горіх, що вирізняються гарною структурою та забарвленням. Майстер вирізає дивовижні дерев’яні фігури, користуючись в основному бензопилою. Тематика виробів різноманітна. Є інтерпретація народних міфологічних образів, також літературних персонажів.

      Твори осіли у приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном.

Гаркуша1.jpg

      ГАРКУША ОКСАНА ЮРІЇВНА (Україна) – магістр музичного мистецтва, викладач-методист вищої категорії, завідувач музичним відділом Городищенської ДШМ ім. С.С. Гулака-Артемовського. Освіту здобула в Черкаському музичному училищі по класу фортепіано та Інституті мистецтв Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

      Член журі Міжнародних конкурсів та районного конкурсу дитячого та юнацького мистецтва ім. С.С. Гулака-Артемовського.

      Протягом 20 років педагогічної роботи у школі мистецтв, учні Гаркуші О.Ю. неодноразово були учасниками та переможцями обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, зокрема I Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича, VI Міжнародного фестивалю-конкурсу музичного мистецтва «Київський колорит», VII Міжнародного конкурсу піаністів «Каштановий рояль», XVI Всеукраїнського конкурсу юних композиторів-виконавців «Жива музика», Всеукраїнського музичного конкурсу «Yamaha запрошує» та інших. Як концертмейстер брала участь у багатьох конкурсах та фестивалях разом  з талановитими учнями різних спеціальностей, де отримувала відзнаки членів журі за високу майстерність концертмейстера.

      За професійну діяльність нагороджена Почесними грамотами Черкаської ОДА та Городищенської РДА, а також подяками організаторів конкурсів за високий професійний рівень підготовки учнів.

IMG-b2027a06a52dafaaed4cf676bb05688b-V.j

    СОЧКА ТЕТЯНА ІВАНІВНА (Україна) – магістр музичного мистецтва, старший викладач, завідувач музичним відділом Іршавської ДШМ. Освіту здобула в Ужгородському музичному училищі по класу фортепіано та Мукачівському державному університеті.

    За період викладацької роботи у школі мистецтв, учні Сочки Т.Ю. систематично беруть участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, де здобувають звання лауреатів конкурсів. Зокрема Міжнародного фестивалю-конкурсу «Musik Islands Open»  (м. Мендзездроє, Польща), Міжнародного мистецького конкурсу «Закарпатський едельвейс» (м. Ужгород), Міжнародного фестивалю-конкурсу «Талановиті діти України» (м. Ужгород), Всеукраїнського конкурсу «Львівські самоцвіти» (м. Львів), Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. В.Косенка (м. Київ), конкурсі PIANO.UA (м. Київ).

  За професійну діяльність нагороджена Почесними грамотами Закарпатської ОДА, Департаменту культури Закарпатської ОДА, відділу культури Іршавської РДА, Іршавської міської ради, а також подяками організаторів конкурсів за високий професійний рівень підготовки учнів.

телефон 445.jpg

    СЕНТИПАЛ ВІРА ІВАНІВНА (Україна) – директор КЗ "Центр культури та дозвілля" Чопської міської територіальної громади, керівник студії сучасної естрадної пісні «Феєрверк», співачка, член національної ліги українських композиторів, член спілки «Асоціація естрадних діячів України».

   Фахову освіту здобула в Ужгородському культурно-освітньому училищі та Київському національному університеті культури і мистецтв.

     Лауреат Всеукраїнського пісенного фестивалю ім. Михайла Машкіна у номінації «автор-виконавець» (м. Іршава, 2005), відкритого кубка сценічно-виконавських видів мистецтв «GRANDE PRIZE EURASIA» у номінації «вокал» (м. Берегово, 2007), Міжнародного Свято-Георгіївського православного фестивалю культури і творчості (м. Київ, 2012), спеціальна відзнака членів журі Всеукраїнського пісенного фестивалю «Чорнобильські мотиви»  (м. Дніпропетровськ, 2013). Переможець ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» (м. Ужгород, 2015).

     Ведуча Міжнародного конкурсу дитячо-юнацької творчості «Снежний Оскар» (Словаччина, 2013), гостя конкурсу «Різдвяна зіронька» (Словаччина, 2017-18 рр). Була солісткою народного ансамблю пісні і танцю «Дружба» Ужгородського районного будинку культури та викладачем Середнянської дитячої школи мистецтв, а також учасницею вокального дуету «Камелія».

     Всю свою творчу діяльність присвятила учням, протягом років була керівником різних вокальних колективів: народного вокального ансамблю «Джерело» та вокального дуету «Мрії» будинку культури села Худльово Ужгородського району, студії сучасної естрадної пісні «Тоніка» Ужгородського районного центру дитячої творчості. Вихованці Віри Іванівни активно беруть участь у різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, де отримують звання лауреатів.

      Автор навчально-методичного репертуарного збірника авторських творів «Синій птах».

IMG_20190415_085122_edited.jpg

    ТОЛВАЙ ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА (Україна) – голова Творчої спілки «Закарпатський обласний осередок Національної хореографічної спілки України» та директор будинку культури села Сторожниця Ужгородського району Закарпатської області.

     Закінчила Ужгородське училище культури та Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальностями «Мистецтво», «Хореографія», де отримала кваліфікації «Керівник танцювального колективу, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, викладач хореографічних дисциплін» та «Балетмейстер народної хореографії, викладач фахових дисциплін, артист».

      Організатор обласного відкритого фестивалю хореографічного мистецтва «Сакура Dance» (2019); масового виконання українського дівочого народного танцю Закарпаття «Карічка» (2019); танцювального марафону «Apple Dance» (2019); Всеукраїнської творчої лабораторії «Хореографічне мистецтво Закарпаття».

   Є одним із ініціаторів запровадження Обласної премії в галузі хореографічного мистецтва імені народної артистки України Клари Балог та створення фестивалю «Свято танцю» Закарпатського обласного осередку Національної хореографічної спілки України.

  Директор Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Сакура Dance», танцювального марафону «Apple Dance».

       Упродовж 20 років творчого життя активно працює у кількох напрямках, як викладач хореографічних дисциплін, балетмейстер-постановник та надає методичну допомогу хореографам та аматорським колективам міста та області. Неодноразово нагороджена грамотами і подяками за сумлінну співпрацю та популяризацію хореографічного мистецтва краю, за співпрацю в розвитку культурних зв’язків. Є прикладом відданості своїй справі, високої професійної майстерності. Користується заслуженим авторитетом громадськості Закарпаття та України. Виконує організаційно-методичну та творчо-виконавську роботу. Проводить роботу щодо організації участі художніх колективів і виконавців у культурно-мистецьких заходах  регіонального, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів та заходів за участі вищих державних посадових осіб України та інших держав.

    Здійснює аналіз та систематизацію даних, пов’язаних із розвитком хореографічного жанру області, займається розробкою та розповсюдженням методичних матеріалів для керівників колективів, організацією та проведенням творчих лабораторій, семінарів, конкурсів і мистецьких акцій.

Теличко.jpg

      ТЕЛИЧКО ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ (Україна) - композитор, піаніст, старший викладач, викладач-методист Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора, доцент Мукачівського університету, голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії В.Косенка, Д. Задора та братів Шерегіїв, музично-громадський діяч.

   Навчався гри на фортепіано в Ужгородському музичному училищі та Київській державній консерваторії ім. П.Чайковського (клас фортепіано професора А. Рощиної та клас композиції Народного  артиста України, професора М. Скорика).

    Як піаніст і композитор В. Теличко неодноразово виступав на міжнародних фестивалях «Київ Мюзік Фест», «Музичні прем'єри сезону» (Київ), «Контрасти» (Львів), «Музика трьох кордонів» (Німеччина), «Музичні салони Банської Бистриці» (Словаччина), «Музика монастирських дворів» (Вінниця), «Срібний дзвін» в Ужгороді та Мукачеві, представляв українську сучасну музику в Дармштадті (Німеччина).  1995 р. вперше на Закарпатті провів фестиваль музики Є. Станковича, у 1997 р. - фестиваль музики М. Скорика. З 1998 р. є директором міжнародного щорічного фестивалю «Музичне сузір'я Закарпаття».

     Твори композитора друкуються в Україні і за кордоном. Неодноразово виконувались у Словаччині, Угорщині, Румунії, Німеччині, Австрії, Франції, вони є в репертуарі провідних мистецьких колективів і солістів Закарпаття, України, закордонних виконавців, записані на кількох компакт-дисках. Записи творів композитора є у фондах західнонімецького радіо, у  відеофільмі Чеського телебачення «Пісні полонин», відеофільмі «Наш Ужгород», художньому відеофільмі «Маестро». Дві радіопередачі про творчість Віктора Теличка пройшли в Чикаго і Бостоні в лютому-березні 2003 р.

Жужгова.jpg

  ЖУЖГОВА АНАСТАСІЯ АНАТОЛІЇВНА (Україна) – головний диригент обласного музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв, викладач Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора та Ужгородської школи мистецтв. Музичну освіту здобула в Ужгородському музичному училищі імені Д.Є.Задора та Донецькій державній музичній академії ім. С. Прокоф'єва.

     Є лауреатом обласної премії імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв.

  Учні класу систематично беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, де здобувають найвищі нагороди.

Кузій.jpg

    МАРТА КУЗІЙ-АНДРУЩАК (Польща-Україна) – лауреат міжнародних та національних конкурсів. Випускниця Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім.С.Крушельницької та Львівської Національної музичної академії ім.М.Лисенка. В 2009 році отримала стипендію Міністерства Культури Республіки Польща «Gaude Polonia» на удосконалення майстерності у Музичній Академії ім.Кароля Шимановсього в Катовіцах (Польща) під керівництвом одного з найавторитетніших професорів в світі Анджея Ясінського. У січні 2010 року отримала головну нагороду «Золотий Парнас» на V міжнародному фортепіанному форумі «Bieszczady bez granic» у Сяноку (Польща). Навчається в аспірантурі в Akademia muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach (Польща).

        Останні роки провадить інтенсивну концертну діяльність, як в сольному і ансамблевому виконавстві, так і у супроводі симфонічного оркестру. Гастролювала в Україні, Польщі, Словаччині, Австрії, Німеччині, Франції, Швейцарії. Авторка курсу лекцій #MethodQouzii. Співпрацює із платформою ArtForLive. Публіцист в online-виданні Zbruch.

Ленарт.jpg

            ЛЕНАРТ ЛЕОНТІЙ ДЕЗИДЕРОВИЧ (Україна) – Заслужений працівник культури України, член українського відділення Міжнародної асоціації цимбалістів, голова ради директорів мистецьких шкіл Закарпатської області, член Творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

            Музичну освіту здобув в Ужгородському державному музичному училищі по класу цимбалів та у Вищому державному музичному інституті ім. М.В.Лисенка у Львові (нині – Національна музична академія ім.М.В.Лисенка).

            В період з 1994 року по 2008 рік очолював Середнянську дитячу школу мистецтв. Керівник самодіяльного народного хору «Виноградар» Середнянського будинку культури та народного вокально-хореографічного ансамблю «Словенка», який є учасником багатьох концертних програм обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня. Нині Ленарт Л.Д. веде активну педагогічну діяльність, працюючи на посаді викладача класу цимбалів Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора та Ужгородського інституту культури і мистецтв. За час педагогічної роботи виховав багато талановитих учнів та студентів, які є лауреатами Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. За ініціативи Ленарта Л.Д. організовані обласні конкурси словацької народної пісні «Золотий соловей» та читців-декламаторів художнього слова ім. І.Ірлявського «Моя весна».

            На сьогоднішній день, музикант є концертуючим артистом, який співпрацює з оркестром Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, симфонічним та камерним оркестрами Закарпатської обласної філармонії, солістами філармонії заслуженими артистами України Олександром та Яною Садварі, іншими колективами народної музики.

Попович.jpg

     ПОПОВИЧ КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА (Словаччина-Україна) – лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Фахову освіту здобула в Ужгородському музичному училищі імені Д.Є.Задора та музичній академії в Банській Бистриці (Словаччина). Проходила курс майстеркласів у відомого педагога, концертмейстера Кошицької філармонії Петра Скленки. В 2019 р. отримала стипендію Міністерства культури Словаччини за успішну концертну діяльність. Веде активну концертну діяльність як солістка та артистка в складі оркестрів. Неодноразово з концертами виступала в Німеччині, Словаччині та Нідерландах. Успішним проєктом є спільна співпраця з відомою австрійсько-словацькою скрипалькою Елою Шпітковою. Є постійним учасником Міжнародної конференції «Горизонти мистецтва» та співавтором мистецьких проєктів за підтримки академії. Займається педагогічною діяльністю, викладаючи в музичній школі м. Зволен (Словаччина).

Ситник.jpg

        СИТНИК НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА (Україна) – заступник директора з навчально-виховної роботи Дитячої музичної школи № 9 м. Дніпро. Викладач фортепіано, концертмейстер. Закінчила Дніпропетровське Державне музичне училище ім. М.Глінки по класу «Фортепіано», присвоєно кваліфікацію викладача ДМШ, концертмейстер та Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет», отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію вчителя музики, етики, естетики.

        Кваліфікація: викладач «Вищої категорії», звання «Старший викладач».

Учні класу систематично беруть участь у міських, всеукраїнських, міжнародних  конкурсах, де отримають нагороди, ведуть активну творчу та концертну діяльність.

Калінкіна Н.В..jpg

         КАЛІНКІНА НАТАЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА (м. Одеса) – викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії, магістр музичного мистецтва, керівник зразкового дитячого хору «Ліра» КЗПСО «Мистецька школа №7 м.Одеси», викладач вокально-хорових дисциплін, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів-конкурсів, член Одеського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, член ГО «Музичний Всесвіт».

     Фахову освіту здобула у Дніпропетровському музичному училищі ім. М.І.Глінки та Одеській державній музичній академії ім. А.В.Нежданової.

     Під час навчання у музичному училищі працювала артисткою хору в Дніпропетровській філармонії. Після закінчення музичної академії почала працювати в КПНЗ «Дитяча музична школа №7 м.Одеси», де і працює до сьогодні.

        Лауреат І обласного конкурсу педагогічної та диригентської майстерності «Я – хормейстер» (Одеса, 2009), І південноукраїнського конкурсу педагогічної та диригентської майстерності «Я – хормейстер» (Одеса, 2012), ІІ південноукраїнського конкурсу педагогічної та диригентської майстерності «Я – хормейстер» (Одеса, 2016).

     За час роботи у школі випускники продовжили навчання в Одеському фаховому коледжі мистецтв  імені К.Ф. Данькевича по спеціальності «Хорове диригування».

        Зразковий дитячий хор «Ліра» неодноразово став лауреатом Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсів.

      Неодноразово була нагороджена грамотами від міського голови Одеської міської ради, департаменту культури та туризму Одеської міської ради, управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної адміністрації.

     Автор навчального посібника з хороведення для учнів 3-8 класів мистецьких шкіл «Секрети улюбленого хору».

bottom of page