top of page

Голова журі 

Кузьма1.jpg

   КУЗЬМА БОРИС ІВАНОВИЧ (Україна) – народний художник України, академік Національної академії мистецтв України, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, член журі відкритого конкурсу з живопису «Срібний мольберт».

      Закінчив архітектурний факультет Львівського політехнічного інституту. З 1999 р. очолює Закарпатську обласну організацію Національної спілки художників України. Викладає у Закарпатській академії мистецтв. З 1984 р. активний учасник художніх виставок: обласних, всеукраїнських та закордонних, а також міжнародних пленерів та симпозіумів. Автор понад 20 персональних виставок в Україні, Австрії, Угорщині, Словаччині, Хорватії, Чехії. Окремі роботи зберігаються у музеях України, Румунії, Словаччини.

     Стилістиці художника притаманний неординарний симбіоз графіки та живопису. Основна техніка митця – акварель. У його етюдах, натюрмортах та пейзажах переважає своєрідний колористичний імпресіонізм, абстракція і пост-модерн. З плетива стрімких ліній, живописних вузлів та фрагментів, несподіваних просторових побудов і сміливих кольорових рішень, митець формує і показує власне, цікаве та емоційне враження від реального світу.

Заступник голови журі

Kinch.jpg

   КІНЧ ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ (Україна) – член Національної спілки художників України, член Спілки художників Міжгірщини «Карпатські кольори».

        Закінчив Закарпатську академію мистецтв та є керівником гуртка різьби по дереву КЗ "Центр культури та дозвілля" Чопської міської територіальної громади. Учні гуртка систематично приймають участь в різноманітних Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, де отримують звання лауреатів.

   Є учасником Міжнародних, Всеукраїнських фестивалів та пленерів: Міжнародний пленер-2017 в м.Дудинце (Словаччина), Міжнародний пленер «VillaDorBukovel» - 2018. Прийняв участь на відкритому фестивалі-змаганні «Битва різьбярів», що проходив у В.Бичкові Рахівського р-ну, де отримав грамоту за найскладнішу роботу в «Алеї різьби» (2017 р.), грамоту за І місце у змаганні з різьби по дереву в категорії «Стамески» (2018 р.) та грамоту за звання «Вдалий дебют», «Майстерність» та «Професіоналізм» у змаганні з різьби по дереву в категорії «Різьба пилою» (2019 р.).

      Систематично бере участь у всеукраїнських та обласних виставках. Його запрошують для проведення майстер-класів із різьби по дереву.

    За свою професійну діяльність нагороджений грамотами та подяками Закарпатської обласної ради, Ужгородської та Рахівської районної державної адміністрації, Чопського міського голови, Ужгородського районного центру дитячої творчості, Всеукраїнської громадської організації «Талановиті діти України».

    Про творчу діяльність висвітлюється в пресі та телебаченні. Прізвище занесено до каталогу кращих майстрів народної творчості Закарпаття «Народні скарби».

      Твори осіли у приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном, зокрема Словаччині, Чехії, Угорщині, Росії, Америці, Німеччині.

Члени журі

Шете1.jpg

    ШЕТЕ МИКОЛА ІВАНОВИЧ (Україна) – член Національної спілки художників України. Директор художньої галереї «Ужгород» Закарпатської організації Національної спілки художників України. Із 2003 по 2008-й рік очолював міське творче об'єднання «Барви Карпат». З 2009 р. – заступник голови Управління фондом майна Закарпатської організації Національної спілки художників України.  

     Протягом багатьох років працював художником-оформлювачем. Завжди захоплюється творчістю видатних закарпатських митців-класиків – Йосипом Бокшаєм, Адальбертом Ерделі, Володимиром Микитою, Іваном Шутєвим. 

   Працює в галузі станкового реалістичного живопису. У мистецтві керується принципами засновників закарпатської школи. Улюбленим жанром художника є традиційний пейзаж – митець спеціально часто подорожує рідним краєм, шукає нові враження та яскраві краєвиди. В основі його робіт – живе та емоційно-художнє переживання від зустрічі з природою, щире захоплення розмаїттям її барв та красою. Одна з улюблених тем – узагальнений образ розквітлої природи. Окрім пейзажів, митець захоплюється й сучасним мистецтвом.

      Систематично бере участь у багатьох міських, обласних, республіканських і закордонних художніх виставок та пленерів. Багато творів художника знаходяться в приватних колекціях Австралії, США, Угорщини, Словаччини, Польщі та Росії.

Gleba_edited.jpg

   ГЛЕБА МИКОЛА ІВАНОВИЧ (Англія-Україна) – лауреат ІІ премії Європейського чемпіонату різьби скульптур з дерева (Німеччина), переможець Всеукраїнського фестивалю-змагання «І Битва різьбярів», лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, член районного народного об’єднання художників та народних майстрів «Колорит Боржави», нагороджений медаллю ІІ ступеня рівноапостольного князя Володимира.

     Закінчив Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі та Прикарпатський педагогічний університет ім. В. Стефаника. Учасник районних, обласних та всеукраїнської виставки «Трієнале». Прізвище занесено до каталогу кращих майстрів народної творчості Закарпаття «Народні скарби».

       Скульптурою захопився ще в дитинстві. Перепробував багато матеріалів, але найкраще працювалось з деревом. Улюблені породи – сосна та горіх, що вирізняються гарною структурою та забарвленням. Майстер вирізає дивовижні дерев’яні фігури, користуючись в основному бензопилою. Тематика виробів різноманітна. Є інтерпретація народних міфологічних образів, також літературних персонажів.

      Твори осіли у приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном.

Гринюк.jpg

  ГРИНЮК НАЗАР МИКОЛАЙОВИЧ (Україна) – Володар Гран-прі Всеукраїнського фестивалю-змагання «ІІІ Битва різьбярів».

    Фахову освіту здобув в Косівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва ім.В.І.Касіяна та Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

      Систематично бере участь в Міжнародних, Всеукраїнських фестивалях та пленерах. Є засновником Всеукраїнського пленеру різьбярів «Зустріч друзів».

      Твори осіли у приватних колекціях як в Україні, так і закордоном.

Віньковський.jpg

      ВІНЬКОВСЬКИЙ В’ЯЧЕСЛАВ ІВАНОВИЧ  (Україна) – заслужений художник України, член Національної спілки художників України, лауреат Національного симпозіуму гончарства «Опішня-2000». 

     Закінчив Ужгородське училище  прикладного мистецтва та Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, викладачами були Б. Горбалюк, В. Панасик, Г. Янко. Працював викладачем Ужгородської дитячої школи мистецтв, а нині викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв. З 1989 року він є учасником творчих груп у Седнєві. На першому національному симпозіумі гончарства в Опішні (2000) здобув почесну премію «За декоративність». З 2000-го року – голова секції ужиткового мистецтва Закарпатської організації Національної спілки художників України.

     Працює у галузях кераміки та анімалістичної скульптури, чимало робіт виконані у співавторстві з дружиною Мирославою Росул. Роботи Віньковського є наче хрестоматійною ілюстрацією того, якою має бути керамічна скульптура: з м’якими, плавними переходами, округлими, нерізкими лініями. Для нього характерна стриманість і надзвичайна делікатність у застосуванні кольорової гами. Митець експериментує з масою, сполуками форм, включенням у композицію кольору та геометричного декору. Звертання до прадавніх культур є не тільки провідною темою творчості, а й об’єктом серйозних наукових зацікавлень митця. У його роботах можна зустріти трипільську орнаментику, елементи первісних культурних горизонтів. Загалом, як відзначають мистецтвознавці, спостерігається глибинний інтерес художника до естетики простоти, недомовленості, простору для інтелектуальної роботи думки. 

      Постійний учасник обласних, всеукраїнських і міжнародних мистецьких виставок, активний учасник симпозіумів художньої кераміки. Персональні виставки – в Ужгороді, Києві, Хмельницькому, Львові. Твори закуплені дирекцією виставок НСХУ Міністерством культури і мистецтв України, музеєм сучасного мистецтва міста Хмельницький, а також знаходяться в колекціях галерей Угорщини, Чехії, Канади, України.

Росул.jpg

     РОСУЛ МИРОСЛАВА ОМЕЛЯНІВНА (Україна) – заслужений художник України, лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая й А. Ерделі, член Національної спілки художників України. Закінчила Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (нині – Львівська Національна академія мистецтв). Майстер cтанкової та мініатюрної керамічної скульптури, декоративної пластики малих форм. У роботах використовує елементи, властиві керамічним виробам давніх епох, трансформуючи їх згідно з канонами сучасного мистецтва.

        У своїй творчості Мирослава Росул поєднує багату внутрішню культуру, талант, професійність та глибоке відчуття народних звичаїв і традицій. Демонструючи величезний багаж знань про творчість минулих епох, майстриня органічно вплітає у свої роботи символіку єгипетсько-шумерської, японсько-тибетської, крито-мікенської чи античної греко-римської культур. Усі образи, які народжуються в мисткині, є своєрідним сплавом минувшини зі сьогоденням, дивовижного поєднання різних світів. Сама художниця означує суть свого мистецтва як «архаїчний трансавангард». Одним із центральних тематичних образів у творчості художниці є жінка – у всій її красі, багатогранності й чуттєвості.

     Учасниця обласних, національних, міжнародних художніх виставок і пленерів. Провела близько десятка персональних виставок у Києві, Хмельницькому, Ужгороді, Мукачеві. Твори художниці знаходяться у колекціях музеїв та галерей України, Канади, Угорщини.

Луценко.jpg

          ЛУЦЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ (Україна) – лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри рисунку Закарпатської академії мистецтв та Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва (відділ художньої кераміки) і Львівську академію мистецтв (відділ художнього текстилю), в 2012 р. закінчив аспірантуру та у 2014 р. захистив дисертацію «Живопис Закарпаття кінця ХІХ – перша половина ХХ ст.: жанри та художньо-стилістичні особливості».

         Активно поєднує Викладацьку діяльність з художньою творчістю. Член Національної спілки художників України. В арсеналі художника-мистецтвознавця участь у понад 60 обласних, всеукраїнських, міжнародних групових виставок і пленерах, у тому числі міжнародних. Живописні твори художника зберігаються у приватних збірках України, Угорщини, Чехії, Польщі, Словаччини, Румунії, Канади, США.

         Мав шість персональних виставок, остання з яких була нещодавно у Польщі, де проходив стажування і вивчав їхній досвід. Одним із здобутків художника стала участь у Всеукраїнському мегапроекті «Світ Левкасу» (The World of Levkas) (2005-2006 рр.), виставка якого проходила в українських містах: м.Київ, м.Одеса, м.Чернівці, м.Івано-Франківськ, м.Львів; а також у м.Паланга (Литва), Нью-Йорку (США) (альбом, 3 томи).

         Митець представлений у виданні «Енциклопедія сучасної України».

bottom of page